نحوه نمایش مطالب مرتبط در وردپرس و اهمیت آن

نمایش مطالب مرتبط در وردپرس

یکی از عوامل تاثیرگذار بر سئوی سایت، «افزایش ترافیک» یا افزایش بازدیدکننده سایت است. به همین منظور نمایش مطالب مرتبط در وردپرس، می‌تواند تاثیر زیادی بر افزایش بازدیدکنندگان سایت داشته باشد. با نمایش پست‌های مشابه در وردپرس می‌توانید چندین هدف را دنبال کنید، یا به اصطلاح با یک تیر چند نشانه بزنید. هدف از قرار دادن این امکان در وردپرس «کاهش بانس ریت» سایت، افزایش بازدید و حتی کسب درآمد «Adsense» است.

حال قصد داریم شما را با مطالب مرتبط در وردپرس و تمامی روش‌های نمایش پست‌های مرتبط در وردپرس، آشنا کنیم. در ادامه به شما دوستان عزیز آموزش دهیم، که از کدام روش بهتر است در سایت وردپرسی خود استفاده کنید.

مطالب مرتبط در وردپرس چیست؟

مطالب مرتبط در وردپرس، به مطالبی گفته خواهد شد که موضوع آن مشابه با موضوع اصلی باشد یا ارتباطی بین آن‌ها وجود داشته باشد. این مطالب، در پایان مطلب اصلی و در پایین صفحه برای کاربران نمایش داده خواهد شد تا آن‌ها تشویق شوند و مطالبی دیگر مربوط به آن موضوع را بخوانند.

روش های نمایش مطالب مرتبط در وردپرس

به منظور قراردادن روش های نمایش مطالب مرتبط در وردپرس، دو روش وجود دارد. می‌توانید با اطلاعاتی که در مورد آن‌ها در این مقاله به دست خواهید آورد، یکی را انتخاب کنید. یکی از این روش‌ها بدون پلاگین (با کدنویسی) و روش دیگر توسط پلاگین (با افزونه) است. برای این منظور پلاگین‌های زیادی ارائه و پیاده سازی شده‌است.

۱- نمایش مطالب مرتبط در وردپرس با کدنویسی

در این روش با استفاده از کدهای زیر و نوشتن آن در تگ‌های html می‌توانید مطالب مرتبط را نمایش دهید.

<?php
//for use in the loop, list 5 post titles related to first tag on current post
$tags = wp_get_post_tags($post->ID);
if ($tags) {
echo 'Related Posts';
$first_tag = $tags[0]->term_id;
$args=array(
'tag__in' => array($first_tag),
'post__not_in' => array($post->ID),
'posts_per_page'=>5,
'caller_get_posts'=>1
);
$my_query = new WP_Query($args);
if( $my_query->have_posts() ) {
while ($my_query->have_posts()) : $my_query->the_post(); ?>
<a href="<?php the_permalink() ?>" rel="bookmark" title="Permanent Link to <?php the_title_attribute(); ?>"><?php the_title(); ?></a>
 
<?php
endwhile;
}
wp_reset_query();
}
?>

کپی کردن کد‌ فوق در تگ‌های html مقاله‌های مشابه با آن مطلب را نمایش می‌دهد. شما می‌توانید ظاهر آن را به دلخواه خود با ایجاد تغییراتی در کد فوق تغییردهید.

کد بالا لینک و عنوان مطلب را همراه با تصویر شاخص آن برای کاربر نمایش می‌دهد تا کاربر روی آن کلیک کند و آن را نیز بخواند.

۲- نمایش مطالب مرتبط در وردپرس با افزونه

یکی دیگر از روش‌ها برای نمایش مطالب در وردپرس، استفاده از افزونه است که این روش ساده‌ترین روش برای ایجاد این امکان در وردپرس است. با استفاده از افزونه‌ها می‌توانید مطالب مرتبط با محتوای سایت را در پایان صفحه همراه با عکس و عنوان برای کاربران نمایش دهید.

افزونه‌های زیادی برای نمایش مطالب در وردپرس ارائه شده است که بهترین آن‌ها را در زیر معرفی کردیم که می‌توانید به دلخواه خود یکی را انتخاب کنید.

– افزونه Related Posts

نمایش مطالب مرتبط در وردپرس

این افزونه، یکی از بهترین افزونه‌ها برای نمایش پست‌های مرتبط در وردپرس است که با بیش از ۳۰ هزار نصب، به عنوان یکی از افزونه‌های ساده و راحت نام برده می‌شود. این افزونه را می‌توانید از سایت اصلی وردپرس wordpress.org دانلود کنید یا از پیشخوان وردپرس برای دانلود آن اقدام کنید.

ویژگی و امکانات این افزونه‌

 • امکان سفارشی‌سازی تصویر
 • دسته بندی مطالب به دلخواه
 • تغییر متن و تصویر نمایش داده شده
 • تنظیم نوع ارتباط پست‌ها
 • و بسیاری امکانات دیگر.

– افزونه Yet Another Related Post Plugin

نمایش مطالب مرتبط در وردپرس

افزونه YARPP یک افزونه عالی برای نمایش پست‌های مرتبط در وردپرس است که تقریبا همانند افزونه‌ی بالا عمل می‌کند و توانسته نصب زیادی را از آن خود کند. این افزونه نیز همانند افزونه قبلی دانلود می‌شود و همچنین ویژگی‌هایی مشابه آن را دارد.

– افزونه Contextual Related Posts

نمایش مطالب مرتبط در وردپرس

این افزونه نیز دارای قابلیت‌های زیادی از جمله موارد زیر می‌باشد:

 • قابلیت ایجاد شورت‌ کد برای این افزونه
 • قابلیت نمایش مطالب مرتبط به دو صورت متنی و تصویری
 • قابلیت تغییر ظاهر نمایش مطالب مرتبط
 • قابلیت سفارشی‌سازی تصاویر
 • و افزایش ترافیک سایت.

– افزونه Inline Related Posts

نمایش مطالب مرتبط در وردپرس

این افزونه مانند دیگر افزونه‌ها نیست، با این تفاوت که مطالب مشابه یا پست‌های مشابه را به صورت خطی برای کاربران نمایش می‌دهد.

ویژگی و امکانات افزونه

 • کاهش نرخ گریز (بانس ریت)
 • نمایش مطالب مرتبط براساس دسته و برچسب
 • امکان شخصی‌سازی باکس نوشته
 • و امکان شخصی‌سازی تصویر.

نتیجه‌ گیری

اگر دقت کرده باشید، اکثر سایت‌ها از این امکان در سایت خود استفاده کرده‌اند، همچنین در پایین این صفحه می‌توانید آن را مشاهده کنید. شما نیز سعی کنید با استفاده از این روش‌ها بازدید سایت خود را بالا ببرید.

مطالب زیر را حتما بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *